top of page

FAQ

1. Mieszkamy od Was daleko czy możemy podpisać umowę ON-LINE?

Jasne, że tak. Bierzemy od Was potrzebne dane do umowy, następnie ją wypełniamy i podpisujemy. Skan podpisanej umowy wysyłamy wam mailem i czekamy na skan zwrotny z Waszym podpisem.

2. Jaki jest Wasz styl pracy?

Stawiamy na naturalność i emocje. Staramy się nie przeszkadzać nikomu i być dyskretni zarówno w fotografii jak i filmie. Bacznie obserwujemy wszystkie momenty i nie zaburzając przebiegu wydarzeń łapiemy wszystkie ważne chwile. Odnajdziemy się zarówno na eleganckich ślubach jak i na ślubach typu rustykalne/boho czy różne alternatywne. 

3. Dlaczego robicie krótkie formy filmów?

Nasz artystycznie zrobiony film krótkometrażowy trwa około 15-20 minut i pokazuje wszystko co najważniejsze. Jest to pełna emocji, nieszablonowa historia przedstawiająca Wasz wspaniały dzień. Emocji tego dnia nie da się przeliczyć na minuty i to nie długość filmu sprawia, że jest on wyjątkowy. Nie sztuką jest stworzenie filmu trwającego kilka godzin, a opowiedzenie Waszej historii tak, abyście mogli do niej wracać każdego wieczora.

Jeśli nie masz przekonania do krótkich filmów to zobacz chociaż jeden, a może Twoje zdanie się zmieni :) 

Oprócz artystycznego filmu głównego (ok. 15-20min) i zwiastuna (ok. 3 min) dostaniecie około 40 minut dodatków: 

W pełni nagrane:

  • błogosławieństwo,

  • przysięgę,

  • pierwszy taniec,

  • podziękowania dla rodziców,

  • oczepiny

tak by nic wam nie umknęło a rodzice mieli coś dla siebie ;)

4. Czy można zrezygnować ze zdjęć i filmu na przygotowaniach?

Można zrezygnować, ale musicie mieć świadomość, że wpływa to znacznie na atrakcyjność filmu. Uwierzcie nam, że mimo wszystko warto mieć na zdjęciach oraz w filmie również przygotowania, bo potem się to świetnie ogląda. Na przygotowaniach nie tylko skupiamy się na "ubieraniu Was". Bardzo ważne dla nas jest również podkreślić atmosferę przygotowań, dialogi między ludźmi itp. Wtedy fotoreportaż oraz film jest kompletny :)

Rezygnacja z przygotowań nie wpływa na cenę usługi.

5. Czy musimy się zgodzić na publikację zdjęć i filmu w Waszym portfolio?

Zgoda na publikację nie jest obowiązkowa. Będzie nam jednak bardzo miło, jeśli mimo wszystko zgodzicie się na publikację. To dzięki temu, że mogliście zobaczyć zdjęcia i filmy innych dotychczasowych par być może spotkamy się na Waszym ślubie. Bez fajnych zdjęć i filmów, które możemy pokazywać, nie było by nas i naszej firmy. Nigdy byśmy się nie poznali. Nie byłoby w ogóle fotografów i filmowców. Nie byłoby tego zawodu. Dlatego fajnie będzie jeśli mógłby zostać po Was ślad w naszym portfolio. 

Jako, że chcemy cały czas podnosić swoje umiejętności i jakość usług, na bieżąco musimy aktualizować portfolio swoimi pracami, aby nie pokazywać na stronie nieaktualnych dzieł.

6. Czy będziecie nami kierować i nas ustawiać?

Bez stresu :) nie będziemy Was ustawiać na sztywno. Nasz styl pracy jest taki, że chcemy aby było wszystko naturalne. W efekcie końcowym ma to wyglądać tak, że nie było ingerencji fotografa i filmowca. Nie chcemy także przeszkadzać ani zaburzać toku wydarzeń. To Wy jesteście najważniejsi tego dnia i macie go spędzić nie myśląc o fotografie i filmowcu. Cieszcie się dniem, a my po cichutku zrobimy swoją robotę jak najlepiej :)

7. Czy jest możliwość otrzymania wszystkich nieobrobionych zdjęć oraz całego surowego materiału filmowego?

Niestety nie udostępniamy żadnych nieobrobionych materiałów. Jest to półprodukt, cała magia powstaje na etapie postprodukcji i montażu. Mimo wszystko i tak oddajemy bardzo dużo starannie obrobionych zdjęć, a oprócz filmu artystycznego głównego dajemy w pełni nagrane materiały dodatkowe takie jak: błogosławieństwo, przysięgę, pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców, oczepiny i wszystkie te materiały poddane są również obróbce kolorystycznej.

8. Ok, zapoznaliśmy się z portfolio, znamy ofertę, jak mamy zarezerwować termin?

Po podpisaniu umowy kolejnym krokiem do ostatecznej rezerwacji terminu jest wpłacenie zadatku, który wynosi 30% z całej kwoty zlecenia. Po zaksięgowaniu Waszej wpłaty zadatku termin jest w 100% zarezerwowany.

Dodam tylko, że jeśli nie mamy możliwości spotkać się na żywo to przed podpisaniem umowy zależy nam na krótkiej rozmowie telefonicznej w celu potwierdzenia tego czy to co oferujemy spełnia Wasze oczekiwania. Tak, aby nie było żadnych niedomówień :)

9. Czy można rozdzielić ofertę foto i film?

Oczywiście. Jeśli jesteście zainteresowani tylko zdjęciami lub tylko filmem to nie ma problemu. Nie ma konieczności korzystania tylko z pakietów foto + film. 

10. Czy możemy wybrać utwory muzyczne do filmu?

W trosce o najwyższą jakość usług używamy tylko licencjonowanych utworów oraz wybieramy je sami tak, aby jak najlepiej były dopasowane do klimatu wesela oraz ujęć. Zależy nam na tym, aby dźwięk idealnie współgrał z obrazem.

Możecie dać nam swoje inspiracje muzyczne i będziemy się starać dobrać coś o podobnym klimacie.

Nie używamy popularnych utworów muzycznych z kilku powodów: 

  • jest to nie zgodne z prawem

  • film z sezonowymi utworami muzycznymi szybko się nudzi

 

11. Czy macie w razie potrzeby zapasowy sprzęt?

Oczywiście, każdy sprzęt jest podwójnie backup'owany. Wszystkie dane podczas zlecenia są zapisywane podwójnie na 2 karty pamięci a bezpośrednio po zleceniu na 3 dyski zewnętrzne. Utrata materiału jest w zasadzie niemożliwa.

bottom of page